Zülüm, Ölüm, Toplum ve Biz…

Zülüm, Ölüm, Toplum ve Biz…

Son günlerde Dünya üzerinde meydana gelen masum ve güçsüzlere karşı  kutuplaşma artık sınırını aşarak bir zulüm ve işkence halini aldı. Ben, toplum olarak bu olaylara sessiz kalınmaması gerektiği kanısındayım. İster Müslüman olsun ister başka bir dine mensup; hiç kimse dini güç zulmü emretmemeli , haksızlığa göz yummamalı. Bu olayların başında göz yumdukça şımaran ve baskısını daha da fazla arttıran Zulumat İmparatorluğu var. Eğer zalime karşı gelmez isek unutmayın, şimdi bu olanlar yarın göz yumanların başına da gelecek.

Uzun bir düşünme süresinden sonra bu olayların nedeninin BİZE yani tüm Müslümanları ait olduğu kanısına vardım. Sebebi, İslam belirli bir çatı altında toparlanamıyor. Her grup, cemaat veyahut dernek kendi üyelerini tüm İslam dünyasının bir arada toparlanacağı bir çatı altında değil de, kendi sayısı fazla görünmesi için ve benzeri sebeplerle Ümmet anlayışının oluşmasını engelliyor.

Gelgelelim zaten sözüm ona dış güçlerin bu ayrılığın böl parçala yönet taktiğine bire bir uyum sağladığı için işlerine kolaylık sağlıyor. Ve bu ümmeti bir olmak yerine Sünni-Şii ve buna benzer ayrı gruplara bölerek, bu grupların sözde önderlerini, başkanlarını ve alimlerini farklı görüşleri yüzünden birbirine düşürüyorlar.

Peki biz bu zulmü nasıl bir plan ile engelleyeceğiz? Sonuç basit bu  böl parçala yut taktiğini etkisiz hale getirerek, Bir ümmet anlayışı oluşturarak, beraber karar alarak, beraber Ramazan ayının girişini bularak, beraber yöneterek, beraber gülerek, beraber ağlayarak kısacası bir olarak bu sorunları çözebiliriz. Fakat şu halimizle değil birlik olmak, bir araya gelip Ramazanın ne zaman başlayacağını ne zaman sonlacağı hakkında ortak bir karar alamıyoruz. Arabistan’da başka gün bayram Pakistan’da başka gün bayram, Türkiye’de başka bir gün bayram.

Sonuç olarak; Zalime dur demek için gelin şu sevdanızdan vazgeçin. İnsanlara bağlı kalmayın, kurumlara bağlı kalmayın, “Bizim hocamız şöyle, bizim cemaat böyle” demeyin. Asıl amaca bağlı kalın ve bir olmaya çalışın.

Bu yazıyı okuyanları İnsanlık için #Mim ‘liyorum. Fakat sessiz kalanların zulümle beraber olduğunu hatırlatmak istiyorum

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Mısır, zülüm,
adet güzel yorum :)
  1. Bende sessiz kalmama kanısındayım. Elimizden ne geliyorsa onunla tarafımızı belli etmeli, tavrımızı ortaya koymalıyız.

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Hibestil HiKişisel tema indir
HiKişisel Responsive Seo Uyumlu Tema

Merhaba arkadaşlar, Yaklaşık 2 gündür ayrı kaldığım bloga tekrar içeik giriyorum. Bloğumdan ayrı kalma sebebim üzerinde çalıştığım şu yazıda bahsettiğim...

Kapat