Yeni Tema, Nasıl ama?

Yeni Tema, Nasıl ama?

Uzun bir süre yazılarıma ara verdikten sonra tekrar merhaba arkadaşlar. Takip edenler farketmiştir uzun süredir (yaklaşık bir haftadır) yazı yazmıyordum.Bu süre zarfınca günlük yaklaşık öküz böğürünceye kadar bir süre (Bu arada “Öküz böğürünceye kadar” cümlesi güzel türkçeme armağanımdır) tema yapımıyla uğraştım.

Tema yapmayı hiç bilmiyordum. Aranızda aa ezik daha tema yapamıyor diyenleri duyar gibiyim ama önemli değil sonunda yaptım.

Yaptığım tema hatırlarsanız Babatema-Çok baba bir tema adlı yazımda Html olarak dağıtmıştım. Şu anda sitemde gördüğünüz tema tamda o kodlamanın gelişmiş olarak WordPress’e entegre edilmişi.

Öncelikle kodlamada zorlandığım yerler ve nasıl öğrendiğimden bahsedeyim.İlk başta dediğim gibi neredeyse hiç bir şey bilmiyordum. Saolsun Youtube çok yadım etti, 1-2 video izledikten sonra işi kaptım e tabi beyin bedava..

Ardından WpHocam‘ın Kod bankasına rast geldim,adamlar neredeyse tüm kodları toplamışlar(Dikkat neredeyse az sonra anlatacağım).

Kodları bulunca iş kolaylaştı , zaten mantığı kavramıştım 🙂 tema bitti.Fakat ben dururmuyum ilk tema falan dinlemedim birde admin paneli yaptım.İşte altını çizdiğim yeri burada anlatacağım.Türkçe kaynaklarda doğru düzgün bilgi yok.Böyle olunca internette uzun süren araştırmalar sonucu admin panelimi bitirdim. Admin panelimin özelliklerini aşağıda anlatacağım.

Peki neden yeni tema?

Bu soruyu uzun zamandır cevaplamaya çalışıyordum.Önceki temamdan (HyperSpace) memnun değildim.Hem istediklerimi yapmıyor hemde gereksiz bir sürü özelliği vardı. Bu temayı yapmadan önce uzun süre Wp Tema sitelerinde dolaştım.Kafaya koymuştum paralıda olsa güzel, eli yüzü düzgün bir tema alacaktım.Sonra Türklük duygularım baskın geldi ve “Olm, Niye para veriyonda, para vermek yerine öğrenirsin” dedi. İşte o söz bana bu temayı yaptırdı.

Gelelim temanın özelliklerine

Temayı dediğim gibi ben tasarladım ve WP’ye entegre ettim Kaan Çelik ise Baba tema adıyla ilk halini kodladı.Kodlamayı sağolsun çok temiz yapmış.Ama eksiklikler vardı bende elimden geldiğince sorunsuz bir şekilde eksikleri tamamladım.

Tema tamamen admin panelinden yönetilebilir.Fark ettiyseniz normalden farklı bir görünüme sahip.Aynı zamanda kendine özel bileşenleri bulunmakta.

Tek farkımız temamız

İnsan temasını kendi yapınca  tadından yenmiyor be.. Arada arkadaşalara “İşte dünyanın en iyi teması” diyesiniz geliyor (Fakat öyle değil.Öyle mi?)

Bu tema sayesinde kişisel yazılara geçişimde kolaylaşacak diye düşünüyorum.

Tema yaparkenki istatistikleride açıklamada edemeyeceğim.Bu süre zarfında:

6 adet Didi (Caner abi, hep sen alıştırdın beni 🙂 ),30 bardak çay (ortalama),15 -20 ayakyolu seferi, 10 Baba uyarısı 🙂 ve Baş ağrısı (Bahane)

Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyor ve şu soruları sorarak ayrılıyorum.

Peki siz temam hakkında ne düşünüyorsunuz? Hataları kusurları nelerdir?

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : admin paneli yapımı, Babatema, wordpress tema yapımı,
adet güzel yorum :)
  1. Evet İbrahim çok güzel olmuş. 0 bilgin olmasına karşılık bu wordpress temasını yapman çok iyi. Azimle kodlayan, phpyi delermiş. 🙂

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Wordpress Eklentileri
Haftanın WP Eklentileri #2

Haftalık yazım olan wordpress eklentilerine devam ediyorum.Bu hafta farklı olarak eklentileri (Spam, Seo dostu, Gerekli gibi) kategoriler altında toparlayacağım.Çok uzatmadan...

Kapat