Yahoo,yeni tasarımıyla hayata dönüyor!

Yahoo,yeni tasarımıyla hayata dönüyor!

Son günlerde Microsoft Windows‘la başlayan Metro değişim rüzgarı Yahoo‘yu da etkiliyor. Yahoo yetkililerinden Kathy Savitt 4 Eylül’de arayüzün değişeceğini duyurdu.

Bir arama motorundan daha çok haber portalına benzeyen tasarımında 30’dan fazla farklı farklı Yahoo logoları bulunuyor. Her gün güncellenen logolar değişimi simgeliyor.

Yahoo! to rebrand

Yeni Tasarımı Eleştirelim : )

Her ne kadar Metro tasarım, tasarım dünyasına modern ve sade bir anlayış getirmiş olsa da ben eski tasarımları özlemeye başladım. Metro stilini yerinde ve abartmadan kullananlar bulunuyor ama Yahoo aşırı sade ve oturmamış bir tasarım yaparak benim gözümden düştü.

Logoların sürekli değişmesi de bir yerleşmemiş bir tasarım olduğunu gösteriyor. Örneğin logoların sürekli değiştiğini görünce benim aklıma gelen ilk şey “Ulan bunlar uygun logoyu bulamadı, bulana kadar değiştirip duracaklar” demek oldu.

Bunun haricinde soldaki menü ve gönderi/haber yerleşimi oldukça okunaklı ve ilgi çekci olmuş.

Ben bir tasarımcı olarak Yahoo‘nun yeni tasarım görüşlerim bu kadar. Her ne kadar Yahoo bunları duymayacak olsa da 😀

Not:Tasarım şu anda Yahoo Türkiye’de kullanılmıyor.
Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Etiketler : Yahoo, Yahoo! to rebrand, yeni logolar, yohoo logo,
Yorumlar,bizi seven insanlar!
Daha fazla Tasarım
LiveStyle features
Süper bir kod editörü:Emmet LiveStyle

Emmet LiveStyle şimdiye kadar gördüğüm en başarılı kod editörlerinden biri. Ben genelde NotePad++ kullanır Style dosyası modifiye ve eklemelerini, yaptıklarımı görebildiğim...

Kapat