WordPress’e Favicon Animasyonları Ekleyin

WordPress’e Favicon Animasyonları Ekleyin

Animasyonlu Favicon’lar bizim ülkemizde henüz aktif olarak kullanılmasa da Facebook ve Gmail gibi siteler tarafından son zamanlarda kullanılmaya başladı. Gelişen web teknolojisi sayesinde tarayıcınızdaki Favicon bölümünde bildirimlerinizi yayınlayabiliyor, videonuzu oynatabiliyorsunuz.

Favico.js sitelerimize yukarıda belirttiğim gibi faviconlara bildirim vb. ekleme imkanı sunuyor. Ziyaretçilerinizin en son siteye girmelerinden itibaren yeni eklenen yazıları bildirim olarak gösterebiliyor, bu bildirimlerin isteğinize göre anime edebiliyorsunuz.

Başlığa bakınca balya bayla kod vereceğimi sandıysanız yanıldınız. Çünkü bu işlemleri bir wordpress eklentisi ile yapabiliyoruz. Biz kodla uğraşmayalım diye bazıları bizim için bir eklenti yazmış.  Favicon Notifications adlı eklentiyi sitenizde etkinleştirdiğinizde aşağıdakine benzer bir görünüme kavuşacaksınız.

Yardım adresi ve DEMO olarak bu adresten yaralanabilirsiniz. Yardımcı olması umuduyla.

Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Etiketler : browser notifications, Favico.js, favicon, wordpress eklentisi, wordpress favicon,
Yorumlar,bizi seven insanlar!
Daha fazla Wordpress
twitter
WordPress’de Son Tweet’i Göstermek

Web sitemiz ile sosyal ağlarımızı düzenli bir şekilde bir birine bağlarsak hem sitemizin popülerliği hem de sosyal medyada güncellik açısından...

Kapat