WordPress’de Anasayfa Tespiti

WordPress’de Anasayfa Tespiti

Bazen WordPress sitemizin anasayfasında göstermek istemediğimiz şeyler olabilir.Reklamlar veya belirle kategoriler buna örnek olabilir.   . .

Böyle durumlarda WordPress’in bize sunmuş olduğu is_home() ve  is_front_page() komutlarını kullanıyoruz.Bu komutlar sayesinde Anasayfa’da farklı diğer arka sayfalarımızda farklı bir tasarım katabiliyoruz.Örneğin aşağıdaki görselde Anasayfa farklı bir tasarıma sahip 2. (veya herhangi bir sayfa) farklı bir tasarıma sahip.

arayüz tasarımı

Bunları kullanma sebebimiz; Anasayfada gelişmiş bir tasarım olur (Örn:Slider, Katagoriler vb.) fakat arka sayfalarda bu gelişmiş yapıyı kullanmaya gerek yoktur.Çok uzatmadan nasıl yapılacağına geçelim.

WordPress’de Ana Sayfa Nasıl Tespit edilir?

Yukarda belirttiğim gibi bu konuda is_home() ve  is_front_page() kodlarını kullanıyoruz.Şimdi bunları açıklayayım.

 is_home()

Ana sayfada görünmesini istediğiniz kodları “Kodlarınız Buraya” yerine yapıştırın.Bu kodlar sadece anasayfanızda görünür.Diğer alt sayfalarda görünmesini istediğiniz kodları is_front_page() adlı kısımda anlatacağım.

<?php if (is_home()) { ?>
Kodlarınız Buraya
<?php } ?>

is_front_page()

Ana sayfadaki gelişmiş yapınızı arındırıp (Örn: Sadece yazılar) “Kodlarınız Buraya” yerine yapıştırın.Bu kodlar ise anasayfanızda değil de 2. 3. sayfalarda görünür.

<?php if (is_front_page()) { ?>
Kodlarınız Buraya
<?php } ?>
Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Etiketler : is_front_page(), is_home(), wordpress anasayfada ayrı diğer sayfalarda ayrı tasarım,
adet güzel yorum :)
Yorumlar,bizi seven insanlar!
Daha fazla Wordpress
the best wordpress plugins
Haftanın WP Eklentileri #3

Haftanın Wordpress eklentileri yazı dizisinden merhaba.Bu hafta öncelikle seo eklentileri ve sosyal medyada paylaşım ile ilgili eklentiler ön plana çıkacak.Çok...

Kapat