Web Sitenizin Hızını Ölçün!

Web Sitenizin Hızını Ölçün!

Sitemiz yavaş açılıyor ise mutlaka bir sebebi vardır. İnternette dolaşırken rastladığım bir site bize site hızımızı ve neden geç açıldığının sebeplerini gösteriyor.

tools.pingdom.com adresindeki site hız testi aracı sayesinde site açılırken “hangi dosya  fazla zaman alıyor”, “resim mi yoksa Js dosyaları mı siteyi daha fazla yavaşlatıyor”  sorularının hepsini bir bir cevaplıyor.

Sayfa hız ölçer

Aynı zamanda ayrıntılı analizleri bize sunuyor

“Waterfall” adlı bölümde siteyi yavaşlatan unsurları ve yavaşlatma sürelerini,“Performance Grade” adlı bölümde sitenizin performans analizini ve “History” adlı bölümde daha önceki yaptığınız sorgularla şimdiki sorguların farkını gösteriyor.

website-hız-testi

Site araçları yazı dizime bir yazı daha eklenmiş oldu.Daha önceki Sitenizin tarayıcı uyumluluğunu test edin adlı yazıma,Webcolourdata ile Web sitenizin renklerini analiz edin! adlı yazıma,Web sitenizi HarlemShake’leyin! adlı yazıma Sitenizin Eski Tasarımını Görün ! adlı yazıma bakabilirsiniz.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Site araçları, speed test, web site hız test,
adet güzel yorum :)
  1. Verdiğiniz tüm bilgileri takip ediyorum. Bu sayfadaki anlatımlarınızda çok yararlı. İlginize ve emeğinize sağlık.

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Wp seo tips
WordPress için 10 Seo İpucu

Yazım da Wordpress kullananlara 10 adet "Yap" ve "Yapma" şeklinde öneri hazırladım. 1."Yap" Permalink'ler Wordpressi yüklediğinizde yazı linkleriniz şu şekilde...

Kapat