Web Sitenizin Hızını Ölçün!

Web Sitenizin Hızını Ölçün!

Sitemiz yavaş açılıyor ise mutlaka bir sebebi vardır. İnternette dolaşırken rastladığım bir site bize site hızımızı ve neden geç açıldığının sebeplerini gösteriyor.

tools.pingdom.com adresindeki site hız testi aracı sayesinde site açılırken “hangi dosya  fazla zaman alıyor”, “resim mi yoksa Js dosyaları mı siteyi daha fazla yavaşlatıyor”  sorularının hepsini bir bir cevaplıyor.

Sayfa hız ölçer

Aynı zamanda ayrıntılı analizleri bize sunuyor

“Waterfall” adlı bölümde siteyi yavaşlatan unsurları ve yavaşlatma sürelerini,“Performance Grade” adlı bölümde sitenizin performans analizini ve “History” adlı bölümde daha önceki yaptığınız sorgularla şimdiki sorguların farkını gösteriyor.

website-hız-testi

Site araçları yazı dizime bir yazı daha eklenmiş oldu.Daha önceki Sitenizin tarayıcı uyumluluğunu test edin adlı yazıma,Webcolourdata ile Web sitenizin renklerini analiz edin! adlı yazıma,Web sitenizi HarlemShake’leyin! adlı yazıma Sitenizin Eski Tasarımını Görün ! adlı yazıma bakabilirsiniz.

Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Etiketler : Site araçları, speed test, web site hız test,
adet güzel yorum :)
  1. Verdiğiniz tüm bilgileri takip ediyorum. Bu sayfadaki anlatımlarınızda çok yararlı. İlginize ve emeğinize sağlık.

Yorumlar,bizi seven insanlar!
Daha fazla Tasarım
Best 404 designs
Süper Ötesi 404 Tasarımları

Bildiğimiz gibi sitede yapılan arama sonucu yoksa veya sayfa kaldırılınca ekrana gelen sayfa 404 sayfasıdır. Tasarımcılar bu konuda "Olum, madem...

Kapat