Vestel akıllı telefon üretecek

Vestel akıllı telefon üretecek

Akıllı tahtanın ardından akıllı telefon işine girmeyi planlayan Vestel, Türkiye’deki GSM operatörleriyle ‘söz kesmek’ üzere.

Fatih Projesi’nin ilk ihalesini alan ve 85 bin akıllı tahta üretmek için düğmeye basan Vestel, şimdi de tablet bilgisayar ve akıllı telefon üretmek için kolları sıvadı. Şirket, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen dijital yayıncılık fuarı Anga Cable’da yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Akıllı tahtalar için tasarlayıp ürettikleri teknolojiyi tablet bilgisayarlara kısa zamanda adapte edebilecek altyapıya sahip olduklarını söyleyen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Turan Erdoğan, üç yıl içinde akıllı telefon işine girmeyi planladıklarını ifade etti. Erdoğan, Türkiye’deki tüm GSM operatörleriyle görüşme halinde olduklarını belirtti.

Dekoderi içinde

Fuarda 3D Smart LED TV’yi de ilk kez görücüye çıkartıklarını dile getiren Erdoğan, Digitürk, DSmart gibi dijital platformların kodlu sistemlerini çözen set-üstü kutu ürettiklerini ve bu kutuları talep üzerine televizyonun içine monte ettiklerini vurguladı. Erdoğan, “İnternet kullanımının hızla yaygınlaşması ve hemen her elektronik ürünün internete bağlanabilir hale gelmesiyle kullanıcıların alışkanlıkları da hızlı bir değişim gösterdi. Biz de 2012’de üç boyutlu içerik sunan ve internete bağlanabilen akıllı 3D TV’lerin satışına başladık. 2012’de satacağımız TV’lerin yüzde 25’inin, set-üstü kutuların ise yüzde 20’sinin internete bağlanabilen ürünler olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Hedef 50 milyon dolar

Akıllı tahtaları mevcut müşterilerine ve fuarlarda bağlantı kurdukları firmalara sattıklarını belirten Erdoğan, “Hollanda, Almanya, İngiltere, Mısır, Slovenya, Fas ve Tunus bu alanda işbirliği yaptığımız ülkeler arasında. Hedefimiz ise yıl sonuna kadar 50 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmek” dedi.

Kaynak: Sabah

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : akıllı tahta, akıllı telefon, fatih projesi, gsm, vestel,
adet güzel yorum :)
  1. […] Akıllı tahtanın ardından akıllı telefon işine girmeyi planlayan Vestel, Türkiye’deki GSM operatörleriyle ‘söz kesmek’ üzere. Fatih Projesi’nin ilk ihalesini alan ve 85 bin akıllı tahta üretmek için düğmeye basan Vestel, şimdi de tablet bilgisayar ve akıllı telefon üretmek için kolları sıvadı. Şirket, Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen dijital yayıncılık fuarı Anga Cable’da yeni ürünlerini görücüye çıkardı. […] Hibestil » Teknoloji […]

  2. Vestel’inde bu işlere girmesi aslında güzel bişey. Rekabetin artması her zaman yarar sağlamıştır. Bu sektörde çok şanslı görmüyorum ama yine de sevimdim.

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Hani Facebook’ta İş Yoktu?

Yenibiris.com'un yeni uygulaması insankaynaklari.com adaylara Facebook üzerinden profesyonel iş ağı oluşturarak en uygun işi en kısa sürede bulma fırsatı tanıyor!...

Kapat