Ütü derdine son!

Ütü derdine son!

Teknolojinin ilerlemesiyle araç gereçler gelişiyor farklılaşıyor.Tabii yanında getirdiği ürünlerde insan hayatını kolaylaştırıyor. İngiltere’de Displaysense adlı bir firma tarafından üretilen buhar makinesi ‘SteamRail’, kadınların en büyük kâbuslarından biri olan ütüyü tarihe karıştıracak gibi görünüyor.

SteamRail yaptığı açıklamaya göre,9 dakikada 35’ten fazla elbiseyi kâğıt gibi yapan buhar makinesiyle, yılda 160 saatlik zaman tasarrufu mümkün olacak.Bu da kadınları ütü derdinden kurtarıyor(artık kadınlara ev işi kalmıyor,Anlayacağımız 🙂 ). SteamRail, elbiselerin yerleştirileceği ana kabin ile sıcak suyu kaynatıp buhar oluşturan bir makineden oluşuyor. Sıcak suyun buharı bir boru ile kabin içine iletiliyor. Ardından, 9 dakikalık bir devridaim sonucunda buhar, elbiselerin bütün kırışıklıklarını alıyor. Elbiseler alınıp gardıropta birbirinden ayrı bir şekilde asılı tutulduğunda, ütüye ihtiyaç duymaksızın giyime hazır hale geliyor. İşlemin tamamlanmasının ardından katlanarak saklanabilen SteamRail, evde çok büyük bir yer de işgal etmiyor.

Tüm bu kolaylık 800 tl olunca her eve lazım oluyor. Displaysense’in açıklamasında, bu geliştirilen aletin henüz ütü sorununa henüz net bir çözüm getirilemediği de vurgulandı. Firma yetkilileri “Bu cihazla kadınlar yılda 160 saat zaman tasarrufunda bulunacaklar” iddiasında bulundu. SteamRail’in İngiltere’deki satış fiyatının 280 Sterlin (yaklaşık 800 TL) olduğu belirtildi.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Kolaylık, SteamRail, Ütü, Ütü gardırobu,
adet güzel yorum :)
Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Avatar Gercek oluyor!

Google'un kurucusu Lary Page, Google eski CEO'su Eric Schmidt ve yönetmen James Cameron'un ortak olduğu Planetary Resources, asteroitlerde maden arayacakmış....

Kapat