Tamsayfa Ekran Görüntüsü Yakalama

Tamsayfa Ekran Görüntüsü Yakalama

Web sitelerini tanıtırken veya sayfanızın boy resmini istediğinizde veya sebep olmadan.Kısacası eğer sitenizin tam olarak baştan aşağıya bir ekran görüntüsünü istiyorsanız bu yazı tam size göre!

Kötü bir girişten sonra (sebebi saat sabahın körü olması -6:30- ) yazıma devam ediyorum 🙂 . Efendim klavyenizdeki PrintScreen kısacası PrtSc tuşu sitemizin tamamının görüntüsünü almıyor.Bende sitenin tam resmini elde etmek için kısa bir yol buldum paylaşayım dedim.

Chrome ile Tam Sayfa ekran resmi yakalama

Bu işi ufak bir eklenti ile halledeceğimiz için şu linki  izleyerek Screen Capture (by Google) adlı eklentimizi indirelim.Chrome’a şu şekilde bir simge eklenecek:

Screen Capture (by Google)

 

Eklenti simgesine tıklayıp “Capture Whole Page” seçeneği ile tüm sayfamızın ekran görüntüsünü yakalayabiliyoruz.Diğer seçeneklerle belirli kısımları, sayfanın görünen kısmı şeklinde de ekran görüntüsünü yakalama şansınız bulunmakta.

Screen Capture (by Google)

Hepsi bu kadar.Dilerseniz “Options” seçeneğine tıklayıp resimlerin kayıt yerini ve kalitesini ayarlayabilirsiniz.

Screen Capture (by Google)  ile çektiğim bir örnek:

ekran görüntüsü yakalama programı

Sormak istediklerinizi ve merak ettiklerinizi Yorumlar Bölümünde dile-getirebilirsiniz.
Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Screen Capture (by Google), tam sayfa ekran görüntüsü alma, Tam Sayfa Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?,
adet güzel yorum :)
  1. Güzel bir eklenti lakin site yükseliği çok fazla ise bir işe yaramıyor çünkü küçültmek icap ediyor ve sonuç. itibari ile resim kalitesi pert oluyor 🙂

  2. Öncelikle faydalı yazınız için teşekkürler. Ancak vermiş olduğunuz link ölmüş. Bunun yerine chrome mağazasında direk Screen Capture diye aratın ve en üstte çıkan eklentiyi kurun. İşe yarıyor.

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
WeChat uygulaması
Sosyal Chat Uygulaması – WeChat

Sosyal medyanın insanlara etkisi şeksiz şüphesiz büyük, bunu biliyoruz.Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de piyasaya sürülen WeChat adlı Mobil mesajlaşma uygulaması pazardaki tekelleşmiş...

Kapat