Kullandığım Programlar #Mim

Kullandığım Programlar #Mim

Bilgisayarı aktif kullanıyorum. Bazen öylesine bazen bir iş için olabiliyor. Tabi bu arada çeşitli programları da kullanıyoruz. Sağolsun KlonBalon merak edip beni kullandığım programlar hakkında mimlemiş, bize de cevaplamak düşer.

Öncelikle söyleyim motto olarak seçtiğim “Bir Mühendis güncesi” size profesyonel bir bilgisayar mühendisi olduğumu düşündürmesin sonuçta 1. Sınıf öğrencisiyim. Programlama olarak üst seviye olarak bi şey kullanmıyom yani.

Sadece Windows kullanmadığım için yazımda Linux’te kullandığım programları da paylaşmak isterdim ama henüz acemi bir linux kullanıcısıyım şimdilik hobi olarak Terminal’le kapışıyorum 😀

1)Adobe Serisi

Evet, bu seri çoğu zaman çalışmalarımın düğüm noktasını oluşturuyor. Photoshop Ilustrator ve After Effects en sevdiklerimden.

2)Brackets

Harika bir kod editörü. Hızlı ve temiz kod yazmada en büyük yardımcılarımdandır. Php, Html/Css ,C ve diğer dillerde de kullanışlı. Tavsiyemdir.

3)FormatFactory

Ufak mp3-video dönüşümlerinde kullanıyorum. Zaten portable olduğundan usb de bile taşınabiliyor.

4)Tarayıcılarım

Tüm tarayıcılar benim için önemli. O yüzden hepsini bilgisayarımda bulundurmaya çalışırım. Web kodlama yaparken yardımcı ve önizleme aracı olarak tümüne göz atarım. Hatta bi ara sırf bu yüzden internet exploreri güncellememiştim 😀

5) MediaPlayer

Windowsun kendi oynatıcısının yetişemediği yerde imdadıma VLC yetişiyor.  Gom’da fena değil bu konuda.

6) Filezilla

İşimi hakkıyla gören bir Ftp programı. İkide bi güncelleme gelmese tadından yenmez.

7) Eclipse

Android programcılığına merak sardığım sıralar indirmiştim. Şimdilik beklemede, uygun zamanda devam etmek üzere…

8) Arduino

Bu aralar bir dostumun tavsiyesiyle merak duyduğum farklı bir uğraş. Bununla Arduino kartımızı hazır kütüphaneler ve kendi bilgilerimiz ile kodlayabiliyoruz. Yaptığı şeylerin gerçek hayatta hareket etmesi veya etkileşim yapabilmesi çok güzel bir his. Bence arduinoyu denemelisiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe eklemelerde bulunacağım . Bende mimi kabul eden herkesi ismi ile mimliyorum.

 

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Adobe, arduino programlama, kullandığım programlar, tavsiye programlar,
adet güzel yorum :)
 1. Mühendizin hali de bir başka oluyor. Programlara bak be ! Ben nasıl “yurdum insanı” tarzında anlatmışım, gogıl kırom (bkz* google chrome) demişim, abimiz oraya Filezilla yazmış ftp programı demiş. Helal olsun gerçekten beğendim ve gerçekten doğru yere pas vermişim. Merak falan kalmadı aldım ben cevabı ehehe.

 2. Başlattığım MİM buralara kadar gelmiş. 🙂 Öncelikle yazınız okudum. Fakat MİM’in sonunda mutlaka birilerini MİM’lemen gerekiyor. Bu MİM’in adetindendir. Yeni nesil blogcular bu adeti değiştirdiği için öyle sanılıyor. MİM’in sonu mutlaka bir yerlere bağlanmalı. 🙂

  • Doğru, lakin çok aceleye gelmiş bir mim oldu. Bir dahakine bağlamaya özen göstereceğim 🙂
   Ama buralara kadar geldi demen beni üzdü. Sanki çok uzak bir mekandamıyız? 😀

 3. Abi (üstad),
  Yazın harika ,kullandığın programlar harika fakat bi de yeni yazı girsen tadından yenmeyecek.Mümkünse yeni bilgisayarından boş zamanında yeni yazı girersen çok müteşekkir olurum.

 4. Filezilla ve Eclipse’i bende kullanıyorum 🙂 Özellikle Eclipse Android uygulama konusunda tam aradığım bir program…

  Güzel paylaşım teşekkürler…

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni bir başlangıç, yeni bir okul!

Evet geri döndüm. Artık kişisel ağırlıklı yazılarımla karşınızda olacağım

Kapat