HiKişisel Responsive Seo Uyumlu Tema

HiKişisel Responsive Seo Uyumlu Tema

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 gündür ayrı kaldığım bloga tekrar içeik giriyorum. Bloğumdan ayrı kalma sebebim üzerinde çalıştığım şu yazıda bahsettiğim HiKişisel temasıydı.

Önceki yazıda söylediğim bütün özellikleri yaptım. HTML5 ve CSS3 olarak kodladığım temaya aynı zamanda tüm çözünürlüklerde sorunsuz çalışması  için Responsive özelliği kattım. Artık yayınlama hevesi ile yanıp tutuştuğum için (heyecandan gece uyuyamadım şu an saat 5:50 ) biraz aceleyle de olsa artık yayınlıyorum.

Tema Özellikleri

Toplam 3 günümü alan tasarım-kodlama-entegre sürecimiz bittiğine göre temamın özelliklerini açıklayabilirim. Temanın özellikleri şöyle;

Seo uyumlu Responsive wordpress tema

HTML5 ve CSS3 ile kodlandı

Seo Uyumlu

– Düzenlenebilir özgün manşet alanı

Rastgele butonu – Okunma sayısını arttırır

Temaya özel 4 Bileşen (125*125 reklam bileşeni/ Çift sütunlu kategoriler bileşeni/Tasarımsal o yorumlar bileşeni/Önerilen yazılar bileşeni)

Gelişmiş Yönetici paneli (Analytics kodu ekleme/Favicon ekleme/Logo ekleme/Sosyal ağlara siteyi bağlama/Reklam kodları ekleme/ +4 özellik daha)

Özel tasarım arama sayfası ve 404 hata sayfası

– Kişisel kullanıma özel yapısı

– Css Sprite tekniği

Daha aklıma gelmeyen bir çok özelliği bulmakta. Bu özellikleri bir araya getirince Premium Tema tadında bir ücretsiz tema ortaya çıktı.Temayı Alttaki linkimin kaldırılmaması şartıyla dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Temadan Görüntüler

BabaTema-Süper bi tema - Bir başka WordPress sitesi(1)Let’s Make KungFu - BabaTema-Süper bi temaHiKisisel Tema ‹ BabaTema-Süper bi tema — WordPress   bulu

Temayı İndir

Geçen paylaştığım tema ile sağolsun indiren arkadaşlar hosting’imi yedi 😀 Bu sefer aynı hataya düşmeyeceğim. Dosyaları Google Drive yüledim böylelikle hem benim hosting’im tükenmeyecek hemde siz daha rahat indireceksiniz.

HiKişisel Teması Temayı indir
Temayı kullanacak arkadaşlara uyarı : Lütfen temayı kullanacaksanız veya beğendiyseniz en azından  bir yorum bırakın. Yorum bırakın ki beni tema yapmaya teşvik edin. : D Haklı değil miyim?
Uyarı 2 : Tema altındaki link kaldırma ücrete tabiidir. Uyanıklık yapıp linki kaldıranların her türlü kul hakkı ile peşinden gideceğim. Aynı zamanda temayı sadece Hibestil.com üzerinden indiriniz.

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki gösterdiğim Dosya>İndir yolunu izleyerek bilgisayarınıza indirin.

Wordpress Tema indir

 

Tema Kullanım Klavuzu

Temayı yükledikten sonra admin panelindeki düzenlemeleri yapmadan temanız sağlıklı çalışmayacaktır. Başlangıçta logo favicon ve manşet ayarlarını yapmanızı öneririm.

Manşet Alanı Kullanımı

Manşet alanı kategoriye göre yazıları öne çeker. Kullanmak için bir Öne Çıkanlar adında bir kategori oluşturun (Kategori id almayı bilmiyorsanız bkz.). Kategori İd’ini onecikan.php‘deki resimdeki gibi uygun yere yapıştırın.

manset alanı ayar

 

Bileşenlerin kullanımı

Bileşenlerin kullanımı oldukça basittir. Kullanmak istediğiniz bileşeni sürükleyin ve bırakın.

Bileşenlerin özellikleri:

-Çift Sütünlu Kategoriler (Kategorilerinizi iki sütün halinde sergiler)

-Önerilen Yazılar (Rastgele Üç tane yazıyı ziyaretçilerinize gösterir)

-Son yorumlar (Son yorumları görselleşmiş halde gösterir)

Responsive tema kullanımı

Kullanım için yapılması gereken herhangi bir şey yok. Tema kurulduğunda otomatik olarak Responsive olarak yayın yapacaksınız. Responsive temalar hakkında detaylı bilgi için bkz.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : HiKişisel Teması indir, Kişisel Tema, responsive seo uyumlu tema, Wordpress kişisel tema, Wordpress tema,
adet güzel yorum :)
 1. şuan hibestildeki kullandığın temayı paylaşsan herhalde tüm Türkiye senin temayı kullanır. Tam hayallerimdeki tema desem yeridir 😀 Bu tema biraz karmaşık geldi bana ama eline sağlık. Hibestil temasını paylaşman dileğiyle…

 2. Hocam iki sorum olacak.
  1: Normal bir şekilde yazı yazıyorum kategorisini seçiyorum anasayfaya gemiyor. Öne Çıkanlar’ı seçince geliyor sadece.
  2: Anasayfa’da sadece 3 konu gösteriliyor onu nasıl çoğaltabiliriz.

 3. Merhaba script gerçekten çok güzel fakat şöyle bir problem var temayı direkman wordpress’den değil ftpten attım Yazı yazdım ve yayınladım fakat Resim ekleme yeri yok yani Resim yok diye işaret ediyor sebebi Nedir ? Yada nasıl ekliyebiliriz ?

 4. Tema için teşekkürler. Temayı kurdum fakat analytic kodu sayfanın en üstünde çıkıyor ve manşet kısmı menüye doğru taşmış halde bunu nasıl düzeltebiliriz ?

 5. Temayı kurdum ancak resimler konusunda sıkıntı mevcut.

  http://site.com/wp-content/themes/VavaTemaV2/scripts/timthumb.php?src=http://site.comwp-content/themes/VavatemaV2/images/resimyok.png&w=180&h=295&zc=1

  Örnek olarak bu şekilde resmi alıyor.Dikkat ettiyseniz
  1- site.com (2. kısımda / işaretimiz eksik.)
  2- VavaTemaV2 yazısı ilk kısımda doğru ancak 2. kısımda VavatemaV2 yazıyor.Buda linux hostinglerde resmi açmamasına sebep oluyor.Malumunuz linuxlarda büyük küçük ayrımı yapılıyor.

  Tema için teşekkür ederim.

 6. emeğine sağlık tema çok güzel görünüyor yanlız ben kendi siteme yüklediğimde ” Bu web sayfası kullanılamıyor ” hatası alıyorum sebebi ne olabilir acaba

 7. Ellerine sağlık.
  Henüz “Websiteniz (varsa)” kısmını doldurabileceğim bir sitem bile yok ama tema yapımı için inceleyebileceğim bir tema 🙂

 8. hocam merhaba temayı verdiginiz linkten indiremiyorum indir linkten girdigim sitede indir butonunu tıkladıgımda sayfa beyaz sayfada kalıyor hiçbir şekilde indirmiyor. facebook uzerınden ulastım ıbrahım bestil sizsiniz sanırım ekledim hocam kabul edersenız sevınırım.

 9. Benim kuzenim bu blogu tavsiye etmişti. Böyle ayrıntılı bilgiler sunduğunuz için teşekkür ederim. Güzel ve tamamlayıcı bir makale olmuş.Tekrar tekrar teşekkürler.

 10. Yandın 😀 temayı sevdim ! Yarın pc’ye geçince sanırım ilk iş temayı indirip kurmak olcak 😀 şimdiden teşekkürler, tebrikler ! Yeni sektörel uyumlu temalar da bekliyoruz ((:

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Wordpress öneçıkan görsel çözünürlüğü arttırma
Timthumb Kalitesini %100 Yapmak

Wordpress tema yaparken karşılaştığım sorunlardan birisi öne çıkan görsel kalitesinin düşük olmasıydı. İnternette yaptığım araştırma sonucu wordpress temalarınızda kullandığınız Öne...

Kapat