Ben kimim?

Ben kimim?

Merhaba,

Ben Halil İbrahim. Şuan bulunduğunuz web sayfasının sahibi. Bu sayfaya gelirken merak ettiklerinizi göz önüne alarak kısaca kendimi tanıtmaya çalışacağım. Kısaca eğitim hayatımdan bahsederak başlamak istiyorum.

İlk ve orta okul yıllarımın ardından, liseyi -İç Anadolu bölgesinin kalbi olan- Konya’da Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bitirdim. Ardından küçüklüğümden gelen hayallerimi hayata geçirmek gibi bir fırsat verildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesinde  Bilgisayar Mühendisliği‘ne hamdolsun kabul edildim.

Blog tutmaya başladığım 04.02.2012 tarihinden beri kendimi daha proaktif ifade edebilme, kişisel gelişmeme ivme kazandırma gibi üzerimde bir çok olumlu etki bırakan bu blog sayesinde sağlam  bir arkadaş ağı oluşturdum. Türkiye’de yazınsal yazılım/tasarım dersleri anlatımını teşvik ve tatbik ettim, bu alanda Hibestil markası ile tanınır bir seviyeye ulaşıldı. Dergilerin ilgili alanlarda haftanın/ayın web sayfası olarak seçildi.

Yaşayışım el verdiği sürece hareket çemberim, yaşayış alanım , değerlerim uğrunda çalışmalar yapma amacı taşıdım. Gelişme süreçleri ve getirisi olan engelleri yine bu ihtiyar blogla atladık. Fikirsel olarak eleştirdik eleştirildik yine bu blogda. 2015 senesine kadar ağırlık olarak front-end developing anlamında hizmet vermeye ve yazı dizileri girmeye çalıştım. Konu başlıklarım genelde :

 1. Tasarım
 2. Worpress Yardımcı döküman/eklenti/kod parçaları
 3. Html / CSS dökümanlar / Konu anlatımları
 4. Kişisel / Edebi deneme / Eğlenmelik yazılar
 5. Güncel internet teknolojileri

İdi. Üniversite hayatımın ilk döneminin alışma olarak nitelendirilebilecek yoğunlukta geçmesi ile bir senelik bir güncellik kaybı oluştu. 2016 yazı itibari ile daha fazla yazılımsal kotarımlar , feyizli projeler ile yayın hayatına devam etmeye başladım. Şimdilik blog bunlardan ibaret bulunmakta.

Eksik yada merak ettikleriniz? Siz pek değerli, muhterem okuyucular okuduğu/ yorumladığı için buralardayız. Görüşünüz yahut sorunuzu hemen aşağıdaki yorum kutusuna bırakmanızdan minnettar oluruz.

Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 votes, average: 3,91 out of 5)
Loading...Loading...
adet güzel yorum :)
 1. Ben egolabs ile ilgili logo çalışmalarınızı görüp geldim sitenize, gerçekten de harika işler çıkarıyorsunuz. Üzerine koyarak çok daha iyi yerlere geleceğinize eminim. Tebrikler.

 2. Bir Konyalı olup vede Web Tasarımcı Olarak Seni Tebrik Ederim gardaşım Site temaların güzel oluyor ara ara derslerimde seninde temalarından örnekler gösteriyorum . Derslerim derken yanlış anlaşılmasın 11.Sınıf öğrencisiyim ama 5 Senedir Web Tasarımla uğraştığımdan bazen web tasarım derslerini ben anlatıyorum. 🙂
  Biz Belayız Çünkü KONYALIYIZ!. . 😀

 3. selam halil ibrahim.

  hakkında bolumunu okuyunca sitenin isminin nereden geldigini anladım 🙂
  bu arada ben html vs kodlarından anlamam tema yapmayı kullanmayı da bılmıyorum kendi sitem (blogumda) temasız olarak bişiler yaptım ama ne kadar temasız olarak devam edebilirim bilemedim…

  şimdi sen olsan sitem icin hangi temayı kullanırdın onu sorayım istedim. ayrıca bu temalarda kodlama bilmeyen kişiler daha sonradan değişiklik yapamyorlar di mi?

  blogspot kullanıcıları wordpress icin olan temalardan kullanımıyorlar heralde dıye tahmın edıyorum…

  ahanda sitemin adresi
  bakarsan sevinirim

  omactivities.com

  teşekkürler

  • Selam,
   Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Blogspot hakkında pek bilgim yok açıkçası öncelikle belirteyim. Siten için önerebileceğim sade ve kişisel bloglara özgü yapılmış bir tema kullanman.
   Blogspot kullanıcıları için wordpress temaları editlenebiliyor. WordPress için hazırlanan temaları blogspota uyarlayan arkadaşlar var. Son sorun içinde şöyle cevap vereyim, temalar üzerinde kodları ile oynayarak değişiklik yapabilirsin. (Çook öncelerde yazmış olduğum şu yazıma bakabilirsin :http://www.hibestil.com/wordpress-tema-ozellestirme/ )
   Kolay gelsin.

 4. Selam..hakikaten sitenizi bende cok beyendim..bomba super olmus..Ben boyle guzel tasarimlar yapmayi bilmem ama siteyi kimse photoshopda yapsin bende onu kodlarla yapmayi bilirim..ve de programci olmayi cok istiyorum cunki tasarimda o kadarda guzel fikirlerim yok((..ve de kolay gelsin yasiniz kucuk ama yaptiniz isler buyuk)))

 5. sitenin tasarımını ve özellikle adını çok beğendim .Elinize sağlık marka gibi olmuş …Hİ-BESTİL… benimde böyle fikirler bulmam lazım günlerdir düşünüyorum orijinal bir fikir üretemedim 😀
  başarılar kolay gelsin.

 6. Öncelikle Başarılarının devamın dilerim
  Siten cidden güzel
  ilk defa geliyorum sayfana ve bundan sonra sık sık gelicem galiba
  bende wordpress’e merak sarmış bir amatörüm
  hatta bir sitem bilem var (:
  sayfam hakkındaki görüşlerini beklerim birde bir ricam olucak tema önerisinde bulunabilirmisin.
  mailden her zmn ulaşabilirsin
  Hayırlı akşamlar
  Rabbim yolunu açık eylesin.

Yorumlar,bizi seven insanlar!