Haftanın WP Eklentileri #2

Haftanın WP Eklentileri #2

Haftalık yazım olan wordpress eklentilerine devam ediyorum.Bu hafta farklı olarak eklentileri (Spam, Seo dostu, Gerekli gibi) kategoriler altında toparlayacağım.Çok uzatmadan başlayalım.

1)Gerekli eklentiler

  • BackUpWordPress – Bu eklenti  bizim yerimize  otomatik olarak yedekleme yapıyor. Siz eklentiye sadece yedeklemeyi  ne zaman ve nasıl  yapacağını giriyorsunuz gerisini o hallediyor.
  • Wysija Newsletters – WordPress üzerinden otamatik olarak e-posta bildirisi gönderen bir eklenti.Ziyaretçileri sürekli siteye çekme konusunda faydalı.

2)Google Adsense için eklentiler

3)Sosyalize Eklentiler

  • Sociable – Blog yazarlığında artık sosyal olmak çok önemli fakat yazıyı yazınca sosyal ağlara eklemek size bir dert oluyorsa bu eklenti tam size göre.Sitenizi sosyalleştirmek için süper bir eklenti.
  • Slingpic – Resimlerinizi sosyal medyada paylaşma olanağı sağlayan bir eklenti. Analiytcs verilerini WordPress’e çekiyor.
Slingpic eklentisi

Slingpic ile resimleri kolayca paylaşın

  • Facebook Page Promoter Lightbox – Ziyaretçilerinize facebook sayfanızı beğendirmeniz için bir eklenti. Etkin olduğunda sayfanıza girince karşılayan hoş bir popup oluşturuyor.

Facebook popup plugin

  • Embed Facebook –  Facebook’ta paylaştığınız galeri, video gibi şeylerinizi sitenizde göstermek istiyorsanız tam size göre bir eklenti. (2 yıldır güncel değil bilginize)
embed facebook plugin

Facebook paylaşımlarınızı sitenizde yayınlamanızı kolaylaştıran bir eklenti

  • ShareBar – Çoğu sitede bulunan ve ziyaretçiyi paylaşmaya teşvik eden bir eklenti.

Share bar

Bu haftaki WordPress eklentileri derlememiz bu kadar.İsterseniz bu konuda yazmış olduğum  WordPress haftanın eklentileri #1 yazıma, daha önceki En iyi 5 Seo Eklentisi  yazıma ve  WordPress Güvenlik Eklentileri ve Önlemleri adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Yazı nasıldı ama?
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)
Loading...
Etiketler : aylaş butonları, facebook eklentisi, gerekli eklentiler, wordpress eklentiler,
adet güzel yorum :)
  1. hocam öncelikle makale cok faydalı olmuş lakin daha cok wordpress sosyal medya eklentileri üzerinde durmuşsunuz wordpress seo eklentileri hakkında makalenizi bekliyor olacağım

Yorumlar,bizi seven insanlar!
Daha fazla Wordpress
Wp seo tips
WordPress için 10 Seo İpucu

Yazım da Wordpress kullananlara 10 adet "Yap" ve "Yapma" şeklinde öneri hazırladım. 1."Yap" Permalink'ler Wordpressi yüklediğinizde yazı linkleriniz şu şekilde...

Kapat