Haftanın WP Eklentileri #2

Haftanın WP Eklentileri #2

Haftalık yazım olan wordpress eklentilerine devam ediyorum.Bu hafta farklı olarak eklentileri (Spam, Seo dostu, Gerekli gibi) kategoriler altında toparlayacağım.Çok uzatmadan başlayalım.

1)Gerekli eklentiler

  • BackUpWordPress – Bu eklenti  bizim yerimize  otomatik olarak yedekleme yapıyor. Siz eklentiye sadece yedeklemeyi  ne zaman ve nasıl  yapacağını giriyorsunuz gerisini o hallediyor.
  • Wysija Newsletters – WordPress üzerinden otamatik olarak e-posta bildirisi gönderen bir eklenti.Ziyaretçileri sürekli siteye çekme konusunda faydalı.

2)Google Adsense için eklentiler

3)Sosyalize Eklentiler

  • Sociable – Blog yazarlığında artık sosyal olmak çok önemli fakat yazıyı yazınca sosyal ağlara eklemek size bir dert oluyorsa bu eklenti tam size göre.Sitenizi sosyalleştirmek için süper bir eklenti.
  • Slingpic – Resimlerinizi sosyal medyada paylaşma olanağı sağlayan bir eklenti. Analiytcs verilerini WordPress’e çekiyor.
Slingpic eklentisi

Slingpic ile resimleri kolayca paylaşın

  • Facebook Page Promoter Lightbox – Ziyaretçilerinize facebook sayfanızı beğendirmeniz için bir eklenti. Etkin olduğunda sayfanıza girince karşılayan hoş bir popup oluşturuyor.

Facebook popup plugin

  • Embed Facebook –  Facebook’ta paylaştığınız galeri, video gibi şeylerinizi sitenizde göstermek istiyorsanız tam size göre bir eklenti. (2 yıldır güncel değil bilginize)
embed facebook plugin

Facebook paylaşımlarınızı sitenizde yayınlamanızı kolaylaştıran bir eklenti

  • ShareBar – Çoğu sitede bulunan ve ziyaretçiyi paylaşmaya teşvik eden bir eklenti.

Share bar

Bu haftaki WordPress eklentileri derlememiz bu kadar.İsterseniz bu konuda yazmış olduğum  WordPress haftanın eklentileri #1 yazıma, daha önceki En iyi 5 Seo Eklentisi  yazıma ve  WordPress Güvenlik Eklentileri ve Önlemleri adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : aylaş butonları, facebook eklentisi, gerekli eklentiler, wordpress eklentiler,
adet güzel yorum :)
  1. hocam öncelikle makale cok faydalı olmuş lakin daha cok wordpress sosyal medya eklentileri üzerinde durmuşsunuz wordpress seo eklentileri hakkında makalenizi bekliyor olacağım

Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
Site hızı
Web Sitenizin Hızını Ölçün!

Sitemiz yavaş açılıyor ise mutlaka bir sebebi vardır. İnternette dolaşırken rastladığım bir site bize site hızımızı ve neden geç açıldığının...

Kapat