Haftanın En İyi WordPress Eklentileri

Haftanın En İyi WordPress Eklentileri

Uzun süredir yazmadığım bu yazı dizisine tekrar kolları sıvadım. Tekrar en iyi ve kullanışlı WordPress eklentilerini sizin için toparlayacağım. Bu hafta daha çok wordpress temaları kullanıcı odaklı hale getirmek için faydalı eklentileri toparladım. Fazla uzatmadan wordpress eklentilerini ve özelliklerini anlatmaya başlayalım.

Yazar Hakkında Eklentileri

WP Author Info Box

Ziyaretçileriniz sadece yazıyı okuyup gitmiyor aynı zamanda sizin hakkınızda bilgi de edinmek istiyor. Ziyaretçilerin yazarın nasıl biri olduğunu öğrenmek için Hakkında sayfasına gitmesine gerek kalmadan bu eklentinin bize sağladığı ufak bir kutucukla işimizi halledebiliriz.

Eklenti aynı zamanda yazarın sosyal medya hesaplarını, yazılarını, sayfalarını ve arama sonuçlarını gösterme özelliğine sahip

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/wp-about-author/

WP Author Info Box

Alternatif Yazar Kutucukları

Fancier Author plugin – Yazar hakkında bilgileri ve son yazılarını sekmeler halinde gösteren güzel bir eklenti.Aynı zamanda sosyal medya hesaplarını seçenek az da olsa ekleyebiliyorsunuz.

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/fancier-author-box/

Guerrilla’s Author plugin – Sade ve kullanışlı bir yazar hakkında kutusu eklentisi.

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/guerrillas-author-box/

Benzer Yazılar Eklentileri

WordPress Related Posts

Zemanta’nın yapmış olduğu güzel eklentilerden biri olan WordPress Related Posts eklentisi ziyaretçilerin sitenizde daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor. Öne çıkan yazıların gönderilerinizin altında gösterimini sağlayarak ziyaretçilerin yazılar arasında rahat bir şekilde geçişini sağlayan eklentinin aynı zamanda responsive özelliği mevcut.

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/wordpress-23-related-posts-plugin

WordPress Related Posts plugin

 

Alternatif Benzer yazılar eklentileri

Wp-Thumbie – Zengin bir içeriğe sahip wordpress kullanıcılar için önerdiğim bir eklenti olan Wp-Thumbie, sade ve dolu dolu gözükecek bir biçimde benzer yazılarınızı resimli olarak listeliyor.

İndirmek için : http://wordpress.org/extend/plugins/wp-thumbie/

wordpress eklenti

 

Yet Another Related Posts Plugin – Çok kullanışlı bir eklenti. Yazılarınızın ve sayfalarınızın işlevsel bir biçimde birbirine bağlayan bu eklenti Cache (önbellekleme) ve RSS’de öne çıkan yazılar kısmı oluşturma gibi bir çok özelliği var. Ayn zamanda benim favori eklentilerim arasında.

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/yet-another-related-posts-plugin/

Sosyal Medya Eklentileri

Digg Digg

Çoğu popüler sitede bulunan sağ tarafta kayan sosyal medya çubuğunu bu eklenti sayesinde sitemize ekleye bilirsiniz. Sosyal medyada tanınmak istiyor ve yazılarınızın paylaşımını arttırmak istiyorsanız bu eklenti tam size göre.

İndirmek için : http://wordpress.org/plugins/digg-digg/

floating share bar

 

Alternatif Sosyal Medya eklentileri

Calicotek Floating Social Slider – Görsel bir sosyal hesaplar gösteren wordpress eklentisi. Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılıyor.

İndirmek için: http://wordpress.org/plugins/calicotek-floating-social-slider

CaliCoTek Floating Social Slider

 

Bu hafta Hibestil.com Haftanın En iyi Wordpress eklentilerinden bu kadar haftaya yine aynı yerde aynı konu üzerinde buluşmak üzere hoşçakalın 😀

 

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : en iyi Wordpress eklentileri, faydalı wordpress eklentileri, Wordpress, wordpress eklenti,
Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
honda eller
HONDA’nın görüşü ile “Eller”

Teknoloji alanında gerek Asimo (Wikipedia) ve benzeri yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çeken Honda, İnternet'te rastladığım güzel bir reklamıyla beni etkiledi. Honda'nın...

Kapat