Casio ile Saatlar Daha Akıllı

Casio ile Saatlar Daha Akıllı

Bir kol saatinden beklenilen özellikler ve hayatınızı kolaylaştırması yönündeki istekleriniz neler olabilir? Artık Casio akıllı kol saati ile bu isteklerinizi fazlasıyla yerine getirecek ve gündelik yaşantınızın yanı sıra iş hayatınızda da size büyük kolaylık sağlayabilecek özelliklerinden sonuna kadar faydalanabileceksiniz. 2013 yılı itibari ile dünyanın bilişim ve teknoloji sektöründe yer alan firmaların akıllı kol saati hamlesi yaptığını görebiliyoruz. Bu markaların farklı projeler arayışında olduğu ve yeni bir hamle yaparak başarılarına başarı katmak istedikleri aşikar. Yalnız şöyle bir durum söz konusu bu firmalar arasında hiçte küçümsenmeyecek ve yaptığı işler baz alındığında başarısızlık kelimesinin yanlarından bile geçmeyeceği firmalar bulunuyor. Apple ve Google bu firmalardan yalnızca iki tanesi olarak kabul edilebilir. Bu firmaların akıllı ayakkabı, akıllı gözlük vb. birbiri ile bağlantısı olmayan onlarca projesi ve ürünü bulunmaktadır. Casio markası da birbirinden farklı elektronik aletler üretmesine karşın özellikle kol saati sektörünce öncü markaların başında gelmektedir. Söz konusu yenilik akıllı kol saatleri ile alakalı olunca insanların aklına ilk gelen marka ise Casio oluyor. Bu durum tamamen Casio’nun senelerden beri akıllı kol saati olmasa dahi dijital kol saatleri vb. yüzlerce kol saati modelleri üretmesi çok önemli etkenler olarak sıralanabilir.

Casio Protrek, İlluminator, Sheen gibi oldukça tercih edilen saat modellerinin altına imza atmayı başarmıştır. Üretilen saatlerin geneli erkekler kol saatleri olarak kabul ediliyor olsa dahi çoğu saat modelinin unisex bir şekilde hazırlandığını ve günümüzde bir çok bayan tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Casiı akıllı kol saatleri ise bir ofis çalışanı için gerçek bir velinimet olacaktır. Akıllı cep telefonları ile bluetooth aracılığı ile iletişim kuran bu saat modeli geçen aramaları, gelen mesajları vb. bir çok özelliği kol saatiniz ile yapabilme imkanını sunuyor. Casio’nun efsane olarak kabul gören G-Shock saat modellerini tekrar işleyerek akıllı kol saati yapacak olan Casio şimdiden binlerce kişi tarafından tercih edildi. İlerleyen yıllarda markanın ne gibi saatler üreteceği ise gerçekten merak konusu.

2013 Casio akıllı kol saatleri Android mobil sistemine sahip cep telefonları ile sorunsuz bir şekilde çalışabildiği gibi zaman içerisinde iPhone 4 ve 4S modelleri ile de uyumlu hale getirildi. İlk olarak Android kullanıcılarına tanınan bu şans bir çok meraklı kullanıcı tarafından olumlu yorum alınca farklı platformlar üzerinde de geliştirilmesine karar verildi. Casio markası ilerleyen yıllarda daha büyük projeler ve saat modelleri ile kesinlikle karşımıza çıkacak ancak bu saat modellerinin özellikleri neler olur? Daha farklı ve yeni ne tür özellikler ve fonksiyonlar eklenebilir? Bu soruların cevaplarını şimdiden söylemek gerçekten çok güç olacaktır.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
ıllustrator virus
Virüsler Illustrator Çalışmam

Kendimi geliştirme serisine bir çalışma daha ekledim. Virüsler adlı bu çalışmada sanatçı içindeki karmaşayı, hastalık yapıcıları ve virüsleri yalın bir...

Kapat