Blog yazmak bana ne kazandırdı?

Blog yazmak bana ne kazandırdı?

Uzun zamandır yazı yazıyorum. İnternet üzerinde gerek tasarım gerek yazılım alanında bir çok makale yazdım, ama aklıma bu soru hiç gelmemişti.

Uzun bir düşünme sürecinden sonra Ahmet‘in (Nam-ı değer Kralizasyon) mimini cevaplamaya başlıyorum.Mimin başlığı Blog yazmak bana ne kazandırdı? 

Bilgisayar denen meret küçük yaşlarımda girdi hayatıma, fakat asıl ustalık dönemim blog yazarlığı yaptığım şu son 3 sene içerisinde oldu.Peki ben bu son 3 senem içerisinde blog yazarlığı bana ne kazandırdı? kısaca cevaplayayım:

Öncelikle Edebiyat ve dil bilgisi

Yazı yazmam için makale, yazım kurallarına dikkat,düzen ve belirli bir yazı biçimine sahip olmam gerekti. Aynı zamanda yazdığım yazıların sıkıcı olmaması ve ziyaretçilerimi yormadan anlaşılması önemliydi. Blog hayatım süresince bu konu benim geliştiğim en önemli bölüm diyebilirim.

kalem

Tasarım

-Ben siteye site demem kardeşim görselliği olmadıkça- görüşünü savunan bir gruba dahil olduğum için en fazla geliştiğim konulardan biri tasarımdır ve hala geliştirmeye devam ediyorum.

Blog hayatımda bir çok blog ve magazin gibi bir çok arayüz tasarımı yaptım, bu tasarımlar arkadaşlarım ve webmasterlar tarafından sevildi.

Dostluk

Kardeşim diyebildiğim dostlar…

İnanılmaz ama daha hiç yüzünü görmeden kardeşim diyebildiğim dostlarım oldu. Kendi yaşadığım şehirde bulunan Webmaster‘lar ile tanıştım ve yüz yüze görüşmelerde bulundum. Her biri ile -nedendir bilmiyorum- sanki eski bir dostmuş gibi içten konuşmalar oldu.

Kodamanlık süreci ve Kodlama öğrenişim

Web tasarım demek sadece arayüz çizmek değilmiş. Sonradan yavaş yavaş HTML ve CSS öğrendim.Başlarda FrontPage ile yaptığım şeyleri şimdi NotePad++ ile rahatça halledebiliyorum.

Blogger

Blog ruhu iliklerime işledi birader!

Belli bir süre sonra gördüğünüz her şeyi blogunuza yazma isteği duyuyorsunuz.İşte bu seviyeye ulaştıktan sonra mutlu bir insan olunuyor ve tabiri caizse blog ruhu iliklerinize işliyor.Bende, uzun bir süreç de olsa bu seviyeye ulaştım.

 Tabi bir de kaybettirdikleri var o başka : )

Her nimetin bir de külfeti var bunu unutmamak gerekli.Bu dönem içinde kaybedilen şeylerim ve keşkelerim mutlaka olmuştur. Bunları şimdi değilde başka bir yazıda anlatayım.(Biraz uzun sürer 🙂 )

Sonuç olarak …

Fok balıkları çok yan.. demeyeceğim 🙂 Kısaca bu işinde yararları/zaraları ve artıları/eksileri var, ama keyif alarak yapılırsa tadından yenmez.

Yazı nasıldı ama?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Etiketler : Blog yazmak bana ne kazandırdı?, mim, web tasarım mesleği,
adet güzel yorum :)
Yorumlar,bizi seven insanlar!

Önceki yazıyı okuyun:
WordPress’de Anasayfa Tespiti

Bazen Wordpress sitemizin anasayfasında göstermek istemediğimiz şeyler olabilir.Reklamlar veya belirle kategoriler buna örnek olabilir.   . . Böyle durumlarda Wordpress'in...

Kapat